معبد وانسانگ وارارام در پاتایا

برای سفر به پاتایا در تایلند باید به فکر دیدار از جاذبه هایی باشید که بیشتر جنبه ی مذهبی و تاریخی دارد. علاوه بر باغ ها و پارک های زیبا، معابد در این شهر از رتبه ی خاصی برخوردارند.

اگر بخواهید به تایلند و به شهر معروفش یعنی پاتایا سفر کنید باید انتظار داشته باشید تا از جاذبه های تاریخی آن جا، بیش از هر جای دیگری دیدن کنید. همانطور که می دانید تایلند را کشور هزار معبد می نامند اما معبد وانسانگ وارارام که در پاتایا واقع است لطف دیگری دارد و توریست ها پیش از دیدار هر معبدی آن را مورد بازدید قرار می دهند.

معبد وانسانگ وارارام از نظر طراحی و ساختار دارای ویژگی های منحصر به فردی است برای نمونه اگر به ساختمان آن دقت کنید متوجه می شوید که از معماری مدرن در طراحی آن استفادع کرده اند. این معماری تلفیقی از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است. بیشتر اهالی پاتایا و حتی برخی از توریست ها از این مرکز برای مدیتیشن استفاده می کنند چرا که اعتقاد دارند آرامش خدایگان به آرامش آنان می انجامد!

هر چند این معبد در پاتایا دایر است اما یک موزه ی معروف چینی به نام Wihan Sian در محل دایر است که توریست ها در آن از اشیای با ارزش و دیدنی که از کشور چین وارد شده است دیدن می کنند.

محل قرار گیری معبد از نظر موقعیت جغرافیایی نیز مناسب حال توریست هاست چرا که در سه کیلومتری آن باغ استوایی نانگ نوچ قرار دارد که بسیار زیباست. از طرفی نزدیک به کوه بوداست که برای مردم پاتایا و توریست ها بسیار ارزشمند است.

برای دیدار از معبد باید به دوازده کیلومتری جنوب پاتایا بروید.

توجه داشته باشید که برای دیدار از معبد باید حجاب مرسوم مردم پاتایا را داشته باشید برای مثال باید شانه هایتان کاملا پوشیده باشد و برای پوشش پاها از دامن بلند یا شلوار استفاده کنید تا ادای احترام کنید.

12632-attachment LG_1394105348_5359d038015b25c3bbcbd8e4b67a9f5f Pattaya-Wat_Yansangwararam watyangsangwararan_1 Wat-Yansangwararamط

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید