روش پخت پوره مرغ و برنج با زردآلو

روش پخت پوره مرغ و برنج با زردآلو

ماتیلدا » امروز در ماتیلدا قصد داریم به شما خواننده گرامی یک غذای متفاوت را آموزش دهیم که یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد پوره مرغ و برنج با زردآلو از آن دسته غذا هایی می باشد که در کمترین زمان می توانید آن را برای مهمانان  آماده کنید با ماتیلدا همراه باشد در آموزش آشپزی امروز »

مواد لازم برای پوره مرغ و برنج با زردآلو : 

برنج ½ پیمانه
 آب ۲ پیمانه
زردآلوی بدون هسته و خرد شده¼ پیمانه
 سینه مرغ بدون استخوانیک عدد

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو :
زردآلو حاوی میزان زیادی بتاکاروتن ویتامین A ویتامین C و لیکوپن است. فقط ۳ عدد زردآلو حدود ۳۰ درصد از کلِ ویتامین A میزان مورد نیاز روزانه کودک را تأمین می کند. مصرف زردآلو با ترکیب فوق العاده آن از مواد مغذی یکی از بهترین راه های دفاع در برابر بیماری های قلبی و برخی سرطان ها است. این غذا برای کودک ۸ تا ۱۰ ماهه شما مناسب است.

همه مواد تشکیل دهنده فوق را در یک ماهی تابه متوسط با هم مخلوط کنید.
این مواد را به مدت ۳۰ دقیقه روی دمای متوسط بپزید تا برنج نرم معطر و کمی آبکی شود.
سینه مرغ را بیرون بیاورید ریش ریش کنید و دوباره به ماهیتابه برگردانید.

در صورت نیاز آب بیشتری اضافه و مخلوط را مرتب هم بزنید تا از چسبیدن آن ها به کف ماهیتابه جلوگیری کنید. اگر خواستید پوره تان رقیق باشد در این مرحله می توانید باز هم به غذایتان آب یا شیر اضافه کنید. اجازه دهید این مخلوط ۱۵ دقیقه دیگر نیز بپزد.

هنگامی که مخلوط به طور کامل پخته شد اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه سرد شود و سپس آن را به مخلوط کن یا غذاساز منتقل کنید. با کمک مخلوط کن بسته به سن کودکتان غذایش را نرم و پوره کنید.

این پوره یک غذای مفید و بسیار خوشمزه انگشتی برای کودک بزرگترتان نیز خواهد بود.

زمان آماده سازی و پخت : ۵۵ دقیقه

منابع » بیتوته »  sarbezan.com »

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید