روش درست کردن پیتزا بادمجان

پیتزا بادمجان

ماتیلدا » خورشت بادمجان یکی از غذاهای پر طرفدار و خوشمزه در بین ما ایرانی ها می باشد در این قسمت قصد داریم خلاقتی در درست کردن پیتزا ایجاد کنیم این بار پیتزا را با بادمجان درست می کنیم با ماتیلدا در آموزش آشپزی همراه باشید  »

بادمجان »

بادنجان (یا بادمجان): این واژه معرب پاتنگان و پاتمگان پارسی می باشد و در پارسی با نام کهپَرک نیز خوانده می شود. بادنجان گیاهی است خوراکی از تیرهٔ سیب‌زمینیان. بنظر می‌رسد که این گیاه بومی هندوستان بوده است.  این گیاه در تمام مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند.ارتفاع آن به ۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر نیز می رسد. این گیاه در پخت غذاهایی مانند کشک بادنجان ، خورش بادنجان ، دلمه، بادمجان شکم پر، بادمجان شکم پر ایتالیایی کاربرد دارد.

مواد لازم :

 

خمیر پیتزا یا خمیر باگتیک چانه
سوسیسپنج عدد
بادمجاندو عدد
جعفری خردشدهدو قاشق سوپخوری
گوجه‌فرنگی مینیاتوری و کنجدبه میزان لازم
زرده تخم‌مرغیک عدد
پنیرپیتزاپنج قاشق غذاخوری
سس هزارجزیرهدو قاشق غذاخوری
سس خردلیک قاشق غذاخوری

 

 

طرز تهیه :

 

آشپزی – ابتدا خمیر پیتزا را پهن می‌کنیم و در قالب مورد نظر قرار می‌دهیم و روی آن را سس هزارجزیره ریخته و آن را پخش می‌کنیم و بادنجان‌های از قبل سرخ شده را می‌چینیم و کمی پنیر ریخته و بعد سوسیس، دوباره پنیر و جعفری روی آن سس خردل و گوجه‌فرنگی‌ها را می‌چینیم و دوباره پنیر می‌ریزیم و روی آن را با بقیه خمیر مانند حصیر می‌بندیم. روی خمیر زرده تخم‌مرغ زده و کنجد می‌ریزیم. سپس به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت ۱۷۰درجه سانتی‌گراد در فر قرار می‌دهیم تا طلایی شود.

»گردآوری کننده ماتیلدا »

منابع » بیتوته »  groohashpazi» ویکی پدیا »

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید