خال ها چه خطراتی و عوارضی برای پوست دارند

 

  • خانم هایی که ۷خال بر روی دست راست خود دارند به طور میانگین ۵۰خال در تمام بدن خود دارند و خانم هایی که ۱۱خال روی دست راست خود دارند حداقل ۱۰۰خال روی تمامی بدن دارند این مورد احتمال وقوع سرطان رنگ دانه های پوست را در این افراد ۵ برابر بیشتر می کند.

 

در تازه ترین مطالعات، محققان به نتایجی جالب در زمینه رابطه خال سرطانی با یکی از دستها دست یافته اند که شاید یکی از علائم تشخیص سرطان توسط خود فرد بتوان محسوبش کرد.

 برای شناخت خال های سرطانی راه و روش های گوناگونی در علم پزشکی وجود دارد که در تازه ترین یافته های محققان رابطه ای جالب بین خال روی دست راست و خال های سرطانی وجود دارد.

بررسی ها نشان می دهد در حالی که سرطان رنگ دانه های پوستی ۲درصد از تمام موارد سرطان پوست در آمریکا را شامل می شود این مورد سرطان مسئول اکثر قریب به اتفاق از مرگ و میر سرطان پوست است.

خال ها یک عامل هشداردهنده برای این نوع سرطان پوست هستند که هرچه تعداد خال ها بر روی بدن یک فرد بیشتر باشد  احتمال مبتلا شدن او به این نوع سرطان بیشتر است.

بر اساس این گزارش هر خال اضافی ۴٫۲ درصد خطر افزایش به سرطان رنگ دانه های پوستی را افزایش می دهد.

گفتنی است حداقل ۱۱خال بر روی بازوی راست می تواند خطر ابتلا به این نوع سرطان را افزایش دهد.

خانم هایی که ۷خال بر روی دست راست خود دارند به طور میانگین ۵۰خال در تمام بدن خود دارند و خانم هایی که ۱۱خال روی دست راست خود دارند حداقل ۱۰۰خال روی تمامی بدن دارند این مورد احتمال وقوع سرطان رنگ دانه های پوست را در این افراد ۵ برابر بیشتر می کند.

این یافته ها می تواند تأثیر قابل توجهی برای مراقبت های اولیه داشته باشد و اجازه می دهد پزشکان به راحتی افرادی که در معرض این نوع از سرطان پوست هستند را شناسایی و تحت نظر قرار داد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید